Browsing Tag

chiellini

Alegri e nis ditën keq, De Jong mban pezull Ajaksin

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Ajaksin në “Allianz Stadium”, për të luajtur aktin e dytë të çerekfinaleve. Kur na ndan vetëm një ditë nga sfida, ekipet kanë nisur të bëjnë llogaritë për formacionin dhe gjërat kryesore që…

Tetë vite pa BBC për Juventusin, Kaseres kërkon rekordin!

Juventusi pret Parmën sonte në mbrëmje dhe djemtë e Alegrit do të bëjnë maksimumin për t’u rikthyer te fitorja. Humbja e thellë kundër Atalantës nuk është pritur mirë nga tifozët dhe bardhezinjtë e dinë që mënyra më e mirë për të lënë pas…

Alegri: Atletiko? Futbolli nuk është Playstation!

Paolo Dibala nuk është më i paprekshëm te Juventusi dhe ky sezon e ka parë yllin argjentinas të ulet shpeshherë në pankinë. Ardhja e Kristiano Ronaldos ka ulur mundësinë e aktivizimit për sulmuesit e tjerë dhe një nga të “sakrifikuarit” e…