Browsing Tag

Celtic

Brendan Roxhers në luftë arbitrat skocezë: Janë amatorë!

Trajneri i kampionëve Gllazgou Selltik, Brendan Roxhers ka bërë disa deklarata ironizuese ndaj arbitrave të kampionatit skocez. Gjatë muajve të fundit, një sërë gabimesh nga “xhaketat e zeza” kanë bërë xhiron e botës dhe nga kjo gjë është…

Derbi është i Seltikut, Xherard pëson humbjen e parë

Derbi i madh i Skocisë, mes Seltik e FC Reinxhers, ngjallte interes të jashtëzakonshëm pasditen e sotme, edhe për faktin se Reinxhers drejtohet nga Stivën Xherard, i cili sfidonte ish-trajnerin e tij në Liverpul, Brendan Roxhers. Edhe…