Dominim i Selltikut, dopieta e Eduard i siguron tripletën këtë sezon

Selltiku ka fituar sot Kupën e Skocisë, duke triumfuar me përmbysje 1-2 përballë Hearts. Edhe pse e panë veten në disavantazh në minutën e 53’ të takimit, kampionët e Skocisë nuk u dorëzuan dhe dopieta e francezit Eduard i dha trofeun e tretë këtë sezon.

Sulmuesi 21-vjeçar shënoi në minutat 62’ (me anë të një penalltie), dhe 82’, duke i dhënë fitoren bardhejeshilëve. Selltiku vazhdon kështu dominim në Skoci, duke treguar dhe njëherë tjetër se janë ata skuadra për t’u mundur.

Kupa e Skocisë, finale

Hearts – Selltik  1-2
Eduards 53’ / Edoard 62’ (p), 82’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online