Browsing Tag

Celta Vigo

Bajern piketon një spanjoll, do i paguajë klauzolën

Bajernit i duhet dy lojtarë cilësorë krahu, ndërkohë që ka fuqi financiare të marrë vetëm një emër të madh dhe një talent të ri. Këtë të fundit e ka gjetur dhe po pregatit planin e “rrëmbimit”. Brais Mendez është i riu që ka rrëmbyer zemrat…

Një shqiptar pranë largimit, Lacio po mendon huazimin

Valon Berisha dhe Riza Durmishi ishin dy ndër goditjet e Igli Tares në merkaton e verës. Drejtori sportiv i Lacios ofroi dy shqiptarët në ekip, por aventura e tyre nuk po shkon mirë. Të dy lojtarët kanë pësuar dëmtime dhe nuk po arrijnë të…

PSG-Totenhem, duel për mesfushorin e Selta Vigos

Stanislav Lobotka është gati të transferohet në një klub të madh. Mesfushori sllovak ka oferta të rëndësishme dhe në janar Selta Vigo mund të përfitojë nga shitja e futbollistit 23-vjeçar. I blerë vjet nga Nordsalland në Norvegji për shumën…