Browsing Tag

Bushic

Vijon eksodi, Tomislav Bushiç firmos në Kosovë

Kampionati shqiptar vijon të humbasë lojtarë cilësorë, që vendosin ta vijojnë karrierën në Kosovë, aty ku ka para dhe seriozitet, ndryshe nga Shqipëria, ku futbolli është kthyer në një sëmundje pa shërim. Sot Gjilani ka kryer dy goditje në…

Jo vetëm Progni, Teuta e mbyll me një tjetër sulmues

Teuta ka konfirmuar largimin e Tomislav Bushiç nga klubi durrsak. Palët kanë vendosur të ndahen pasi kontrata e 33-vjeçarit mbaroi pas eliminimit të Teutës nga kualifikueset europiane. Sulmuesi iu bashkua klubit bregdetar gjatë merkatos…

Nuk ka pushim te Teuta, Bushiç gjen golin dhe Arapi debuton

Teuta luajti dje përballë Flamurtarit në “Niko Dovana”, ndeshje e vlefshme për javën e 19-të të Superiore. Djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi nuk morën dot më shumë se një pikë përballë ekipit vlonjat, pavarësisht se luajtën thuajse gjatë…

Zyrtare | Bushiç gjen akordin, mbetet në Superiore

Tomislav Bushiç u largua ditën e sotme nga klubi i Flamurtarit, pasi palët mbyllën marrëveshjen me konsensus. E ardhmja e sulmuesit kroat do të mbetet në Superiore, aty ku luan prej dy vitesh e gjysmë. Destinacioni i ri i 32-vjeçarit…

Tjetër hall te Flamurtari, kapiteni braktis “anijen”

Problemet e pagave te flamurtari duket se janë një histori e përvitshme që nuk po gjen zgjidhje. Vonesa disa mujore ka bërë që disa nga lojtarët të humbasin durimin, madje të shkojnë deri aty sa të bojkotojnë stërvitjen me skuadrën.…

Bushiç mesazh Kamzës, Pollozhani e ka me arbitrat

Në konferencën për shtyp, përkrah trajnerit të Flamurtarit Ilir Daja, ishte dhe kapiteni Tomislav Bushi si dhe Artim Pollozhani. Fillimisht ishte kroati ai i cili mori fjalën dhe komentoi pritshmëritë që ka për sfidën me skuadrën nga…

Bushiç: Bashkë me tifozët do ta mundim Skënderbeun

Sulmuesi kroat flet për ecurinë e vlonjatëve deri tani, objektivat e tij e të klubit, si dhe për kundërshtarin e radhës Elton Nika Faza e parë e kampionatit tashmë e përfunduar, vendi i tretë në kampionat, titulli i golashënuesit në…