Browsing Tag

Bundesliga 2

Porta mbetet problem për Arsenalin, sytë nga Gjermania

Peter Çeh e përfundoi aventurën e tij me Arsenalin dhe londinezëve u duhet të gjejnë një pasues. Ata pritet të marrin një portier të ri që do rritet profesionalisht në skuadrën e drejtuar nga Unai Emeri, për t’u bërë më pas gardiani i parë…

Humbja e fundit fatale, Mavraj mbetet pa trajner

Humbja e fundit në shtëpi ishte fatale për Ingolshtadin. Ekipi ku aktivizohet Mërgim Mavraj u mposht nga Sandhauzeni me rezultatin 1-2, në një ndeshje direkte për mbijetesën. Ekipi gjerman renditet i fundit në Bundesliga 2 me 19 pikë dhe…

Mavraj titullar, por Ingolshtadi i tij zhytet akoma më shumë

Mërgim Mavraj dhe Ingolshtadi i tij, duket se nuk po kalojnë një moment të mirë në kampionat, teksa pasditen e sotme kanë marrë një humbje ndaj Unionit të Berlinit në transfertë me shifrat 2-0. Humbje, që është mund të ndodhë pasi Unioni…

Rinovim dhe shkarkim i trajnerit, rekordi vjen nga Bundesliga 2

Një ndër mijëra trajnerët e papunë në këtë moment është dhe kroati Damir Buriç. Tekniku 54-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Grojter Fyrtit. Buriç e drejtoi skuadrën, që militon në Bundesliga.2, për një vit e gjysmë duke filluar nga shtatori i…

Rikthimi në Gjermani nis në mënyrë të hidhur për Mavrajn

Mërgim Mavraj u rikthye vetëm pak javë më parë në Gjermani, teksa la Arisin e Selanikut për të  firmosur me ekipin e Ingolshtadit. Gjithsesi, aventura e tij e re, duket se nuk ka nisur në mënyrën e duhur, pasi mbrojtësi i kombëtares sonë ka…