Browsing Tag

Boteror

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni pas fitimit të Kupës së Botës nga Franca. Gardiani i PSG-së së bashku me kolegun e tij Adil Rami ishin të vetmit lojtarë që nuk morën qoftë edhe…

Murinjo: Mbështes VAR-in, por penalltia ishte skandaloze

Penalltia e akorduar nga Nestor Pitana në finalen e Botërorit, ka shkaktuar polemika të pafundme në mbarë botën e futbollit. Personazhi i fundit që ka dalë kundër vendimit të gjyqtarit argjentinas është vetë trajneri i Mançester Junajtid,…

FIFA i mbyt në gjoba kombëtaret, arsyet janë “qesharake”

Botërori “Rusi 2018” është shoqëruar me gjoba të shumta nga institucioni qeverisës i futbollit ndërkombëtar. Përgjatë të gjithë turneut, FIFA ka grumbulluar 750000 euro të ardhura nga gjobat e vendosura lojtarëve dhe përfaqësuesve të…

“Pussy Riot” trondit sërish Rusinë, ndërpresin finalen

“Pussy Riot”, grupi rus i rrokut i njohur në mbarë botën për mënyrat ekstreme të protestimit, nuk kishte si të mos qëndronte pa bërë zhurmë dhe në Botërorin “Rusi 2018”, dhe madje surprizën e kishin ruajtur me kujdes për takimin final.…

Panik në Paris, mbi 20 të plagosur (Video)

Interesi për të parë ndeshjen midis Francës dhe Kroacisë në sheshin publik në qendër të Parisit i ka gjetur të papërgatitur autoritetet e shtetit francez. Rreth një orë e gjysmë para fillimi të ndeshjes, në shesh u grumbulluam mbi 90000…

Toliso dhe Rakitiç vënë në siklet Nojerin

Kapiten i kombëtares së Gjermanisë, ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për finalen e Botërorit midis Francës dhe Kroacisë. Shumë lojtarë kanë shprehur pa problem se cilin ekip do të mbështesin për fitimin e trofeut…

Hazard e thotë hapur: Kam qenë tifoz i Francës

Kapiteni i përfaqësueses belge ka zbuluar se në fëmijëri ka qenë një tifozi i flaktë i përfaqësueses franceze më të cilën do të ndeshet sot për të përcaktuar skuadrën e parë finaliste të Botërorit “Rusi 2018”. Hazard e justifikon këtë me…