“Pussy Riot” trondit sërish Rusinë, ndërpresin finalen

“Pussy Riot”, grupi rus i rrokut i njohur në mbarë botën për mënyrat ekstreme të protestimit, nuk kishte si të mos qëndronte pa bërë zhurmë dhe në Botërorin “Rusi 2018”, dhe madje surprizën e kishin ruajtur me kujdes për takimin final.

Gjatë fillimit të pjesës së dytë katër pjesëtare të këtij grupi u futën në fushën e lojës, duke ndërprerë për pak minuta takimin. Në faqen në “Facebook” të grupit shkruhej se ky veprim u bë si protestë për. 1. Arrestimet me prapavijë politike 2.Lirinë e mendimit 3.Pushtetin diktatorial të qeverisë ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online