Gëce i “ringjallur”, Dortmundi vihet në lëvizje

Mario Gëce ka lënë pas dëmtimet e shumta dhe sëmundjen e rrallë që e la një…

Junajtid nuk e do askush, refuzimi i fundit dhemb

Junajtid vazhdon merkaton për përforcimin e ekipit të Solskjaer

Dortmundi kërkon një bomber, e gjen në Serie A

Borusia Dortmund po kërkon të përforcojë repartin ofensiv. Disa emra ndodhen në bllokun e drejtuesve gjermanë,…

PSG arrin akordin, një kampion europe për Tuhel

PSG ka hedhur sytë nga Bundesliga gjermane. Kampionët e Francës po kërkojnë për një anësor të…

Objektivi për repartin ofensiv, Dortmundi hedh sytë nga Serie A

Borusia Dortmund po kërkon për një sulmues. Ideja e fundit që po qarkullon në kokat e…

Objektivi i madh i “djajve”, gjithçka varet nga… Pogba!

E ardhmja e Pol Pogba është në udhëkryq. Mesfushori francez e ka shprehur hapur dëshirën e…

Dortmundi hedh sytë nga Serie A, ofertë zyrtare për “luftëtarin” e sulmit

Borusia Dortmund zhvilloi një sezon shumë të mirë. Verdhezinjtë dështuan vetëm në fund në garën për…

Gjermani “lë thatë” Juventusin, gati firma me nënkampionët

Zgjedhja e trajnerit të ri do të zhbllokojë edhe merkaton e Juventusit. Megjithatë, bardhezinjtë duhet të…

Ajaksi parandalon “eksodin”, kontratë e re për yllin e mesfushës

Ajaksi po mundohet të evitojë ikjen e sa më shumë yjeve nga ekipi. “Dalily Mail” raporton…

Po shkëlqen në Gjermani, dëshiron rikthimin para kohe në Madrid

Të luash me Realin e Madridit është një dëshirë për shumicën e lojtarëve. Ashraf Hakimi, është…

Përforcimi i parë, Dortmundi akord me fantazistin belg

Borusia e Dortmundit ka realizuar goditjen e parë për sezonin e ri. Verdhezinjtë kanë përforcuar repartin…

Fikje, nervozizëm dhe humbja e titullit nga Dortmundi, zbulohet shkaku!

Borusia e Dortmundit gaboi në momentin që nuk duhej. Verdhezinjtë dështuan në shtëpi përballë Shalkes, në…

Njihuni me fenomenin 14-vjeçar të Dortmundit, kontratë e “çmendur” me Nike!

Borusia e Dortmundit njihet për gjetjen e talenteve, rritjen e tyre dhe shitjen më pas për…

Dëmtim në momentin e gabuar, mbrojtësi i Dortmundit mbyll sezonin

Të shtunën do të zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e sezonit në kampionatin gjerman. Bajerni do…

VIDEO | Dortmundi përmbys Hertën në limite, Rojs mban gjallë ëndrrën e titullit

Borusia e Dortmundit ka vuajtur shumë për të dalë me tri pikë nga transferta në kryeqytet…

Nis hetimi ndaj Sitit, pagesë ilegale dhe thyerje rregullash!

Xhejdon Sanço la Mançester Sitin në verën e vitit 2017 për t’u transferuar në Bundesligë te…

Lajme të shkëlqyera për Dortmundin, rikthehet ylli i ekipit

Marko Rojs njihet për fatin e tij të keq për sa i pëket dëmtimeve. Së fundmi,…

Junajtid bën ofertën e parë, miliona për yllin e Dortmundit

Klubi anglez ka mbetur i impresionuar nga lojtari i Dortmundit

Probleme në aeroport për Dortmundin, zbulohet shkaku i çuditshëm!

Shorti i Champions Ligës e vuri Borusian e Dortmundit përballë Totenhemit në një nga duelet më…

Dortmundi në hall të madh, infermieria mbushet plot

Borusia e Dortmundit do të luajë nesër ndaj Totenhemit, sfidë e vlefshme për fazën e 1/8…

Monako e pangopur, tjetër goditje e bujshme e francezve

Monako godet përsëri në merkato. Francezët, duket se nuk janë mjaftuar me blerjen e emrave si…

Dortmundi përforcon mbrojtjen, akord me talentin e Bokës

Pjesa e parë e sezonit shkoi në mënyrë perfekte për Borusian e Dortmundit, që kryeson në…

Dortmundi përgatit ofertën për Hazard, vjen reagimi i lojtarit

Borusia e Dortmundit shiti Kristian Pulisiç tek ekipi i Çelsit për shumën e 58 milionë sterlinave…

Juventus vihet në lëvizje, synon yllin e Dortmund

Juventusi ishte një ndër klubet më aktive në merkaton e verës, teksa arriti transferimin më të…

Dortmundi “masakron” Nyrnbergun, Lajpcig rikthehet te fitorja

Ndeshjet e sotme të Bundesligës nuk kanë pasur asnjë surprizë. Të gjitha ekipet favorite kanë arritur…

PSG-ja e mbyll me një mbrojtës, Tuhel kërkon një “ish”

Shpenzimet e verës së kaluar, ku klubi i PSG-së afroi në skuadër dyshen Nejmar-Mbape kanë bërë…

Rrezikoi t’i pritej këmba, talenti i Dortmundit luan pas dy vitesh

Dario Skuderi ishte një lojtar i panjohur deri dy vite më parë, kur në shtatorin e…

Dortmundi merkato në Kinë, zyrtarizohet marrëveshja

Borusia Dortmund i kishte nisur prej kohësh bisedimet dhe tashmë është arritur akordi për transferimin e…

PSG nuk kursehet, 50 milionë “dhuratë” për Tuhel

PSG nuk do të kursehet për të fituar Ligën e Kampioneve dhe trajneri Tomas Tuhel ka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online