Browsing Tag

Borini

Surprizon Milani, ndjek nga afër sulmuesin e Rejnxhërsit

Andre Silva, Kristof Piatek, Patrik Kutrone dhe Fabio Borini janë vetëm disa nga lojtarët që trajneri Xhampaolo mund të përdorë në majë të sulmit te Milani. Megjithatë, kjo merkato do të ndryshojë shumë gjëra. Andre Silva është me valixhe…

Çmenduri kineze, oferta për Borinin është e parefuzueshme

Fabio Borini është gjithnjë e më pranë largimit nga Milani, me destinacion Kinën. Sulmuesi 27-vjeçar ka arritur marrëveshjen me Shenzhen FC dhe shifrat e publikuara nga Sky Sport janë monstruoze. Klubi kinez ka gjetur marrëveshjen me…

Milani zyrtarizon Borinin, 6 milionë Sandërlendit

Fabio Borini është zyrtarisht i Milanit, duke u bërë blerja e pestë e verës kuqezi, blerë nga Sandërlendi në huazim me detyrim blerjeje për 6 milionë euro. Pas kontrolleve të detajuara mjekësore dhe testeve atletike, zhvilluar të enjten,…