Browsing Tag

Bologna

“Çmendet” Bolonja, tenton fituesin e Champions Ligës

Bolonja është shokuar nga largimi i Sinisa Mihajloviç. Trajneri serb vuan nga leuçemia dhe bëri gjithçka publike në daljen e tij në konferencë për shtyp. Tani është gati të nisë kurat e riaftësimit me shpresën dhe besimin që do ia dalë ta…

Shkak sëmundja misterioze, Mihajloviç ikën nga Bolonja

Sinisha Mihajloviç e mbyll me Bolonjan dhe kjo për shkak se trajneri serb ka probleme shëndetësore, madje siç raportojnë mediat në Itali, ato janë serioze. Ish-mesfushori i Interit është shtruar në spital për shkak të një sëmundjeje që i…

Turpi i futbollit italian, në Champions pa stadium

UEFA i ka dhënë fund praktikës së bërjes së një “syri qorr” ndaj stadiumit të Napolit “San Paolo”. Shtëpia e klubit napolitan ndodhet prej vitesh në një gjendje të mjerueshme dhe ç’është më e keqja bashkia e qytetit dhe presidenti De…

VIDEO | 105 ditë pa shënuar, merr fund pritja e Susos

Milani ka mbyllur pjesën e parë të takimin ndaj Bolonjës në avantazhin e një goli. Ishte futbollisti spanjoll Suso, ai që ka vënë emrin në listën e shënuesve pas një kohe të gjatë. Suso është rikthyer të shënojë për Milanin pas më shumë…

Alegri: Sfida me Napolin? E duhura para Atletikos!

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri ka folur pas ndeshjes së fituar kundër Bolonjës, ku analizoi ndeshjen, shpjegoi situatën e dëmtimeve te lojtarët e tij dhe preku sfidat ndaj Napolit dhe Atletikos. Mes të tjerash, strategu italian…

Janari i mallkuar, Interi kthehet 63 vite pas

Interi pësoi një humbje të turpshme pasditen e sotme, teksa Bolonja e nxorri pa pikë nga përballja në “San Siro”. Ndeshja e katërt për ekipin zikaltër në këtë vit të ri kalendarik dhe për të katërtën herë me radhë ata kanë dalë pa fitore.…

Talenti kuqezi transferohet në Itali, nënshkruan me Bolonjën

Elmando Gjini është vetëm 16-vjeç dhe e ardhmja e mesfushorit të Shqipëri U-17 duket e ndritur. Gjini është një lojtar që ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve, por skuadra që arriti te firma e tij është Bolonja. Klubi italian i ka besuar…

Juve nuk dhuron asgjë, shpërthen edhe talenti Moise Kin

Juventusi nuk u lë as thërrimet rivalëve në Itali, sepse ka aq shumë lojtarë cilësorë dhe të uritur, saqë edhe Kupa e Italisë është një objektiv i rëndësishëm dhe me shumë gjasa trofeu do të përfundojë sërish në Torino. Sot në mbrëmje…

Romanjoli: U treguam të ngathët, të gjithë jemi fajtor…

Alesio Romanjoli u rikthye në fushë pas më shumë se një muaji në tribuna për shkak dëmtimi. Kapiteni i Milanit foli për “Sky Sports” pas barazimit 0 – 0 ndaj Bolonjës. Qendërmbrojtësi adresoi problemin e shënimit të golave dhe premtoi…

Roma totalisht në krizë, Lacio “likuidon” Xhenoan

Kanë përfunduar më shumë se gjysma e takimeve të ditës së sotme në Serinë A. Pas fitores së Napolit të Ançelotit në mesditë ndaj Torinos 1-3, ishte Lacio ajo që mori një fitore në “Olimpico” ndaj Xhenoas në shifrat 4-1. Bolonja fiton 2-0…

Nga Roma te Bolonja, mbrojtësi shqiptar drejt zyrtarizimit

Në Seria A po shtohet dita-ditës numri i lojtarëve shqiptarë. Këtë verë mund të kalojë në elitën italiane edhe një emër tjetër. Behet fjalë për mbrojtësin e ri të talentuar Lirim Kastrati, i cili ka lënë Romën për t'u vendosur nën urdhrat e…

Ndoj i Bolonjës, tani pritet huazimi

Prej muajit janar, një tjetër futbollist shqiptar ka hedhur hapin e madh, duke u transferuar në Serinë A, sepse Emanuele Ndoj u transferua te Bolonja, edhe pse sezonin e fundit e mbylli me Breshian në Serinë B. Talenti shqiptar u ble për…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online