Browsing Tag

Boka

Ruxheri: Kur lashë Bokën për Riverin më dogjën shtëpinë!

Oskar Ruxheri është një nga të paktët lojtarë, i cili ka luajtur edhe me Boka Zhunjors ashtu dhe me River Plejt. Ka qenë një aventurë sa e bukur aq edhe e frikshme për ish-futbollistin argjentinas, i cili në të shkuarën ka luajtur edhe pir…

Boka del kundër “CONMEBOL”: S’jemi në gjendje të luajmë

Vazhdon kaosi në Buenos Aires. Së fundmi klubi i Boka Zhuniors ka dalë më një komunikatë, ku ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes për një datë më të vonshme. Arsyetimi është i thjeshtë, lojtarët ende nuk e kanë marrë veten nga sulmi i dhunshëm që…