Browsing Tag

Benevento

Pipo i rikthehet trajnimit, zyrtarizohet e ardhma e tij

Filipo Inzagi do të jetë trajeri i ri i Beneventos. Marrëveshja është arritur ditën e sotme, me teknikun që ka firmosur kontratë 1-vjeçare, me opsionin e një rinovimi tjetër. Benevento vitin e ardhshëm do të luajë në Serinë B dhe Inzagi…

Ofertë zyrtare, Inzagi pranë rikthimit në stol

Filipo Inzagi u shkarkua nga Bolonja me datë 28 janar të këtij viti. Ekipi nuk kishte rezultate dhe Superpipo nuk po arrinte t’i motivonte më djemtë. Një person si ai nuk mund të qëndrojë shumë gjatë larg fushave dhe oferta e parë ka…

Pas Sadikut, sistemohet edhe Gjimshiti

Lajmi ishte zyrtar prej ditësh, që kur Berat Gjimshiti shkoi në fazë përgatitore me Beneventon, por tashmë edhe klubi e ka zyrtarizuar. Me një komunikatë zyrtare, Benevento ka njoftuar marrjen e mbrojtësit shqiptar në huazim për një vit…

Zyrtare/ Gjimshiti transferohet te Benevento

Berat Gjimshiti është transferuar nga Atalanta te Benevento dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Mbrojtësi i kombëtares sonë, i cili vitin e shkuar ishte në huazim tek Avelino, duke shkëlqyer në Serinë B, tashmë është i Beneventos. Dje…

Ëndrra 88-vjeçare bëhet realitet, Benevento në Serinë A

Festë gjigante në Benevento: për herë të parë në historinë e vet Benevento është ngjitur në Serinë A. Një ëndërr e gjatë 88 vjet, një ëndërr e pamundur në fillim të sezonit. E ngjitur në Serinë A verën e shkuar, vetëm një vit pas…