Browsing Tag

Bare

Manaj thumbon Baren: Na shih në TV!

Rei Manaj dhe Keidi Bare do vihen përballë njeri-tjetrit për herë të parë në jetën e tyre këtë fundjavë, teksa Albasete pret Malagën në kuadër të javës së parafundit të “Segunda Division”.  Malagës i duhet medoemos fitorja për të siguruar…

VIDEO | Karton i kuq dhe lot, ditë “jo” për Keidi Baren

Mesfushori i Malagës, Keidi Bare, është ndëshkuar me karton të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme të bërë të takimin e sotëm ndaj Real Oviedos. Në minutën e 29-të të takimit futbollisti shqiptar ngre këmbën në nivel me fytyrën e një…

Mungesa e Keidi Bares në kombëtare, një rast i përsëritur

Lista e të grumbulluarve në kombëtaren tonë kuqezi ka ndryshuar disa herë që nga dita kur u bë publike, për shkak të dëmtimeve, refuzimeve dhe pezullimeve. Strakosha humbi avionin dhe Panuçi nuk e grumbulloi, Binaku dhe Lila u rikthyen te…

“Pitbulli” Bare: Kam rilindur, ky është vetëm fillimi!

Keidi Bare është cilësuar si blerja më e mirë e Malagas këtë sezon dhe mesfushori shqiptar po bën ndeshje shumë të mira. Në një intervistë të tij, 22-vjeçari ka prekur shumë tema: Dëshirën e tij për të luajtur futboll në çdo moment të…

Nuk ka më pengesa, Bare me ekipin e parë të Malagas

Mesfushori shqiptar, Keidi Bare kaloi      nga Atletiko Madridit te Malaga në merkaton e verës, për shkak të minutave të munguara te gjigantët madrilenë. Por dhe kalimi i tij te Malaga, nuk i dha mundësinë të luajë për ekipin e parë, pasi…

EKSKLUZIVE/ Bare ndryshon skuadër, por mbetet në Spanjë

Keidi Bare është larguar nga Atletiko Madrid. Kapiteni i Kombëtares U21 do të nisë një aventurë të re tek skuadra B e Malagas, ose siç quhet ndryshe Atletiko Malagenjo. “SportEkspres.com” mëson se mesfushori ka nënshkruar një kontratë…

Keidi Bare dhe ofendimet nga nëna, vjen pezullimi i rëndë

Lajme të këqija për Keidi Baren, i cili mori karton të kuq javën e shkuar në sfidën mes Atletiko Madrid B dhe Deportivo La Korunja B. Mnesfushori i kombëtares shqiptare e teproi në atë takim, sepse në fillim të ndeshjes ofendoi rëndë, me…

Bare lë në baltë Atletikon, shuhen shanset për play-off

Keidi Bare ka qenë protagonist negativ sot për Atletiko Madrid B, ku është futbollisti më i rëndësishëm dhe me më shumë minuta këtë sezon, mbi 2500 të tilla në kampionat. Mesfushori i kombëtares sonë doli me karton të kuq që në minutën e…

Keidi Bare kalon provën, debutim i mirë në kupë

Më në fund ka ardhur debutimi sezonal me ekipin e parë të Atletikos së Madridit për Keidi Baren. Mesfushori i kombëtares sonë është aktivizuar nga minuta e parë në ndeshjen e Kupës së Mbretit në Elçe, mbyllur 1-1. Një orë në fushë për…

Vjen momenti i Bares, Simeone i beson formacionin

Më në fund Keidi Bare bëhet gati për debutimin sezonal me Atletikon e Madridit. Mesfushori 20-vjeçar i Shqipërisë U-21 shkëlqeu në miqësoret verore me Atletikon dhe bindi më shumë nga të gjithë të rinjtë e klubit, ndaj Simeone e bëri pjesë…

Bare shkëlqen, dy vite pritje për një gol

Keidi Bare ka lënë pas dëshpërimin e kartonit të kuq dhe penalltisë së shkaktuar në Irlandën e Veriut, sepse sot është kthyer në fushë për Atletiko Madrid B dhe menjëherë është bërë vendimtar, duke luajtur një ndeshje mjaft të mirë dhe duke…

Panuçi “i hap dyert” e Kombëtares Kejdi Bares!

Trajneri i Shqipërisë rrëfen për “Sport Ekspres”: “E pashë ndeshjen dhe më pëlqeu shumë. Lojtar cilësor. Por, po ndjek edhe Vajushin, e njoh mirë” Anton Cicani Goli ndaj Liverpulit duket se e ka vendosur në një tjetër dimension. Tashmë,…

Atletikos i ndalohen blerjet, Keidi Bare me ekipin e parë

Atletiko e Madridit do të nisë sot përgatitjet për sezonin e ri, që do ta shohë të debutojë në stadiumin e ri Wanda Metropolitano në shtator. Do të jetë një verë pa asnjë përforcim për Atletikon, që është dënuar nga FIFA të mos blejë…

Bare: Ekipi është i ri, duhet kohë

Mesfushori i Atletikos së Madridit, Keidi Bare, është shprehur i qetë pas humbjes kundër Francës, duke kërkuar kohë për një grup mjaft të ri: “Shumë lojtarë kanë ardhur nga ekipi U-19, jemi një ekip i sapoformuar dhe përballë kishim një…