Bare lë në baltë Atletikon, shuhen shanset për play-off

Keidi Bare ka qenë protagonist negativ sot për Atletiko Madrid B, ku është futbollisti më i rëndësishëm dhe me më shumë minuta këtë sezon, mbi 2500 të tilla në kampionat.

Mesfushori i kombëtares sonë doli me karton të kuq që në minutën e 15-të sot, në sfidën delikate kundër Deportivo La Korunjas B.

Atletiko kërkonte fitoren për të qëndruar pranë zonës play-off për ngjitje në Segunda, ndërsa Deportivo me 3 pikë merrte kreun e tabelës.

Kartoni i kuq ishte vendimtar, sepse në pjesën e dytë Deportivo dominoi dhe fitoi 4-1, duke nxjerrë jashtë gare Atletikon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online