Browsing Tag

Austri

Kontratë 2 + 1, klubi austriak prezanton Bekim Balajn

Bekim Balaj është prezantuar në ambientet e skuadrës së re. Sulmuesi shkodran ka pranuar ofertën e austriakëve të Shturm Grac, duke firmosur një kontratë 2 vjeçare me klubin që militon në Bundesligën austriake. Në marrëveshjen e firmosur…

Balaj me ekip të ri, firmos në Austri

Bekim Balaj i ka dhënë fund pritjes për ekipin e ri. Gazeta austriake "Kleine Zeitung" raporton se sulmuesi shkodran do vijojë karrierën e tij në Austri me skuadrën e Shturm Grac. Futbollisti i kombëtares shqiptare ka kaluar me sukses…

VIDEO | Hungaria trondit Kroacinë, Austria fundoset në Izrael

Hungaria ka bërë surprizën e madhe ndaj Kroacisë, duke i mposhtur me përmbysje me shifrat 2-1. Një nisje jo e mirë e eleminatoreve për nënkampionët e Botës, të cilët edhe në ndeshjen e parë shfaqën probleme, ku fituan me vështirësi 2-1 ndaj…

Duelojnë Shqipëria dhe Kosova, sulmuesi huazohet në Austri

Austriakët e Salsburgut kanë vendosur të huazojnë përsëri sulmuesin shqiptar. Pasi luajti gjatë vitit 2018 në Gjermani me ekipin e Magdeburgut, Mërgim Berisha do të kalojë tek ekipi i Altajit në elitën e futbollit austriak. Eksperienca…

Salihi vendimtar në Austri, dopietë dhe tri pikë

Hamdi Salihi është bërë sërish protagonist në Austri. Sulmuesi, aktivizohet që prej verës së 2017-ës te skuadra e Viner Nojshtadit, klub që militon në divizionin e dytë të futbollit austriak. Shkodrani ishte padyshim njeriu i…