Transferta më e gjatë në botë, rekordi vjen nga kampionati australian

Kampionati australian i futbollit “A League”, nuk ka shumë me ç’të krenohet, por të paktën në…

“Zbutet” Pogba, tifozët e Junajtid marrin frymë lirisht

Pol Pogba është kthyer në vëmendjen e të gjithë tifozëvë të Mançester Junajtid. Pak javë më…

Gjergji Kone eksplorator, inauguron klubin e sapolindur në Australi

Gjergji Kone ishte zhdukur prej gati një viti nga bota e futbollit. Ish-lojtari i përfaqësueses greke…

VIDEO | Goli më qesharak i javës ndodh në Australi, lojtarët nuk u besojnë syve!

Në kategorita e ulëta të futbollit australian është realizuar një gol komik. Sulmuesi i Melbourne Knights,…

Dështoi në Japoni, Berisha pranë rikthimit në Australi

Transferimi i Besart Berishës në kampionatin japonez ka rezultuar një lëvizje shumë e gabuar për 33-vjeçarin,…

Usain Boltin e do rivali i Kukësit, jo Milani

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se legjenda e atletikës, Usain Bolt, mund të…

I nënshtrohet testit anti-doping, Bolt: E keni seriozisht?

Usain Bolt po shijon eksperiencën si futbollist dhe po jep maksimumin për ekipin e Central Coast…

Bolt gati për debutim: Sa e vështirë për të vrapuar… me top në këmbë!

Usain Bolt është një legjendë e mbretëreshës së sporteve, atletikës. Ai ka fituar tetë medalje të…

Kësaj radhe e ka seriozisht, Bolt drejt firmës në Australi

Sprinteri xhamajkan Usain Bolt, njihet si një fans i çmendur i futbollit dhe sidomos ekipit anglez…

Honda fillon aventurën australiane, firmos tek ish skuadra e Berishës

 Kejsuke Honda e ka mbyllur pas vetëm një viti aventurën e tij  në kampionatin meksikan me…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online