Browsing Tag

Athletic Bilbao

VIDEO | Asisti i portierit bask dhe… rekordi i shekullit!

Atletik Bilbao e nisi vitin 2019 me një fitore tepër të rëndësishme në një transfertë të vështirë si ajo e Selta Vigos. Golat e Munian dhe Uilliams i siguruan tre pikë të rëndësishme ekipit bask, që ka kaluar Vijarealin dhe për momentin…

VIDEO | Bilbao në krizë, vetëm “X” me Getafen

Athletik Bilbao po përjeton një krizë të thellë, pasi prej 12 ndeshjesh në La Liga nuk di të fitojë. Këtë herë është ndalur 1-1 në shtëpi me Getafen dhe është në rrezik për të rënë një kategori më poshtë. Një takim i kontrolluar më së…

Mbrojtësi me tumor, Atletik Bilbao bën një gjest unik

Atletik Bilbao është një klub i veçantë, i famshëm në gjithë botën për faktin se historikisht luan vetëm me futbollistë baskë ose origjinë baske, duke refuzuar të bëhet pjesë e tregut dhe afrimit të lojtarëve të huaj. Këto ditë Atletik…