Mposhti dy herë kancerin, mbrojtësi i Bilbaos firmos kontratën 7-vjeçare

Futbollisti i Atletiko Bilbao, Jeraj Alvarez, është ndër ata lojtarë që e meritojnë plotësisht të quhen luftëtarë të vërtetë. 24-vjeçari ia ka dalë të fitojë dy herë betejën me kancerin dhe tani është kthyer në një lojtar kyç të mbrojtjes së Atletik Bilbaos.

Klubi bask e ka mbështetur gjithmonë qendërmbrojtësin gjatë betejës me sëmundjen e rëndë. Në moshën 21-vjeçare Jeraj u diagnostikua me kancer në testikuj. Doktorët besuan se e kapën në sëmundjen në një gjendje të pazhvilluar dhe Alvarez u kthye në fushë një muaj më pas, por diagnoza ishte e gabuar.

Sëmundja u shfaq sërish dhe shumë e përkeqësuar. Pas gjashtë muajsh trajtimesh të vazhdueshme, Alvarez fiton betejën e dytë dhe ia del të rikthehet përsëri në skuadër. Së fundmi drejtuesit e Atletik Bilbaos i kanë plotësuar një ëndërr duke i siguruar një kontratë me kohëzgjatje 7-vjeçare, e gjitha kjo falë punës dhe vetëbesimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online