Browsing Tag

Arjen Robben

As PSV dhe as Ajaks, destinacion surprizë për Arjen Roben!

Arjen Roben ka njoftuar prej disa kohësh se ky sezon ishte i fundit me Bajernin e Mynihut, me holandezin që ka nisur kërkimet për ekipin e ri tashmë. Ofertat nuk kanë munguar në drejtim të tij, ku interesimi më i madh është nga Holanda,…

Roben në pritje, pista e vetme duket Kina

Te Bajerni i Mynihut, ka mbaruar një epokë. Arjen Roben dhe Frenk Riberi, dyshja e njohur si "Robbery", do të largohen nga bavarezët në fund të sezonit, skuadër me të cilën së bashku kanë luajtur 22 vite. Roben ka luajtur 306 ndeshje dhe…

Roben: Askush mbi Pep Guardiolën, ju tregoj arsyen!

Bajerni i Mynihut do të përballet sonte në mbrëmje kundër Liverpulit në “Anfield”, në një nga duelet më spektakolare të këtij raundi në Champions Ligë. Arjen Roben ka lënë pas krahëve dëmtimin e radhës dhe sot pritet të jetë në stolin e…

Roben: Interi? Ndihem i vlerësuar për interesin e tyre

Arjen Roben është një ndër lojtarët ikonë të Bajernit të Mynihut, me holandezin që në 2019-ën mbush plot 10 vite në Gjermani. Pak kohë më parë, “holandezi fluturues”, njoftoi se ky do të jetë sezoni i tij i fundit në Mynih dhe se është në…