Browsing Tag

Antuan Grizman

Koleg dhe fans i çmendur, Grizman i fiksuar pas Mesit

Antuan Grizman nga sezoni i ri do të luajë në një skuadër me Leo Mesin. Të dy yjet kanë një profil të ngjashëm me depërtimet që nisin në krah e më pas spostohen në qendër. Ky fakt mund të shndërrohet në një problem për të dy yjet pasi do të…

Suarez “kokë turku”, Grizman trazon ujërat te Barça!

Grizman nënshkroi me Barçën në një kohë kur katalanasit kanë më shumë se kurrë lojtarë ofensiv. Është krijuar një diskutim mjaft i madh se ku do të pozicionohet francezi në fushë. Duke përjashtuar të paprekshmin Mesi, të tjerët janë të…

E kryer, Barça likujdon Atletikon për Grizman

Antuan Grizman do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës. Klauzola e largimit prej 120 milionë eurosh do të likujdohet nga klubi katalanas dhe francezi do të niset drejt “Camp Nnou”. Kështu pretendon “L’Equip”, që shton se kanë nisur…

Grizman refuzon, Atletiko i shpall “luftë” sulmuesit

Antuan Grizman dhe Atletiko e Madridit janë në luftë të hapur. Sulmuesi francez ka refuzuar kërkesën e klubit spanjoll për t’u paraqitur në stërvitje me skuadrën dhe normalisht gjoba është e pashmangshme. ESPN raporton se do të ketë një…

Barcelona nuk zë mend, presioni i Atletikos nuk jep efekt

Atletik Madrid zbuloi pak ditë më parë detajet e bisedimeve që po zhvillohen për kartonin e Antuan Grizman. Katalanasit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e largimit prej 120 milionë eurosh të francezit, por me një kusht. Barcelona…

Detajet e fundit, ja kur prezantohet Grizman

Antuan Grizman që nga dita e djeshme vlen 120 milionë euro. Klauzola e tij është ulur nga 200 që ishte para kësaj date. Ky zhvillim i hap  rrugën Barcelonës të nisë operacionin për të sjellë francezin në “Camp Nou”. Medie afër klubit…

Grizman-Barcelona, Bartomeu nis misionin e çuditshëm

Antuan Grizman dhe kalimi i tij te Barcelona është vënë në dyshim. Gjithçka lidhet me faktin se janë lojtarët që janë kundër një lëvizje të tillë. Trajneri Ernesto Valverde nga ana tjetër do e donte në skuadër një lojtar të tillë, por…

Grizman drejt Barcelonës? “Kërcënon” Diego Simeone

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Antuan Grizman dhe është gati të paguajë klauzolën prej 120 milionë eurosh të sulmuesit. Francezi është lojtari më i paguar i Atletikos së Madridit, me të cilët i përfundon kontrata në vitin 2023.…

Ka akord, 120 milionë për “bombën” e Barcelonës!

Barcelona nuk e ka ndërmend të ndalet të përforcohet. Eliminimi që i bëri Liverpuli në Champions i ka bindur drejtuesit që duhet me çdo kusht të transferojnë Antuan Grizman. Verën e shkuar ata e tentuan francezin dhe ishin gati të paguanin…

Grizman: Ndihem mirë, por jam i sfilitur!

Antuan Grizman shënoi një dygolësh dhe dhuroi një asist të rëndësishëm për fitoren e Atletikos kundër Vajadolidit dhe historik për vetën e tij. Francezi u ngjit në kuotën e 83 golave në kampionatin spanjoll me bluzën “colchoneros”, duke u…

Bajerni me plan konkret, dy emra “big” për sulmin

Bajern Mynih nuk ka shpenzuar këtë merkato, por gjermanët do të blejnë një lojtar të madh në sezonin e ardhshëm. Klubi bavarez kërkon afrimin e një prej sulmuesve më të mirë në botë, duke llogaritur moshën e madhe të Roben dhe Riberi. Siç…