Browsing Tag

analiza

Dënimi i Kamzës bën “lëmsh” dy kategori, ka disa skenarë

Sezoni 2019-2020 ka nisur të "luhet” në tavolinë, sa i përket skuadrave në Kategorinë e Parë dhe të Dytë. Më konkretisht, dënimi i Kamzës dhe zbritja e saj direkt në Kategorinë e Dytë ka krijuar një boshllëk për një vend që do të hapet në…

Futboll pa fantazi e tifozë

Klubet shqiptare vuajnë shumë për të gjetur një organizator, por trendi duket tjetër. Mos ndoshta kanë dalë jashtë mode?! Më shumë është frikë U luajt edhe java e katërt e Kategorisë Superiore, që prodhoi vetëm shtatë gola, tre prej tyre…

Pinari: Kukësi duhet të besojë te titulli

Analiza e javës së 4: Skënderbeu ka bërë super merkato, pres më shumë nga Flamurtari dhe Teuta. Partizani? Të rigjejë klimën  Gjergji Stefa Luan Pinari është një nga ata që si futbollist ka luajtur në të tria skuadrat e…

40 minuta analizë, Ze Maria kritika ekipit

Olsi Avdiaj Kritika dhe vetëm kritika nga trajneri Ze Maria. Trajneri brazilian nuk mbetet kurrë i kënaqur. Edhe pas fitores që skuadra e tij arriti me Ilirinë, sërish ai ka mbajtur ekipin për një kohë të gjatë në dhomat e zhveshjes. Si…