Browsing Tag

Alvesh

Dani Alvesh i papunë, kërkon ndihmë nga…Instagrami

Dani Alvesh vazhdon të sfidojë vitet teksa tregon një formë të shkëlqyer në moshën 36-vjeçare. Kapiteni i përfaqësueses së Brazilit mbylli së fundmi bashkëpunimin me francezët e PSG-së dhe është vënë në kërkim të një ekipi të ri. Alvesh…

Danilo Alvesh dhe Shkodra, të shkëlqyer në Kazakistan

Danilo Alvesh dhe Donjet Shkodra duket se janë ambientuar në mënyrën më të mirë të mundshme në kampionatin kazak të futbollit. Ish-sulmuesi i Flamurtarit, Danilo Alvesh, aktivizohet me ekipin e Okzhetpes, skuadër me të cilën gjeti dhe golin…

Alvesh sfidon vitet, te PSG-ja e kanë gati “dhuratën”

Dani Alvesh ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e PSG-së ndaj Mançester Junajtid në mesjavë. Mbrojtësi brazilian vazhdon të sfidojë vitet duke luajtur në nivel elitar edhe pse për kam muaj do të mbushë 36 vjeç. Sipas së…

Askush si ai, Dani Alvesh hyn në historinë e PSG-së

Mesfusha është kthyer në një makth për skuadrën e PSG-së. Dëmtimi i Verratit dhe raporti i keq i klubit me Adrien Rabio kanë detyruar trajnerin Tomas Tuhel të bëjë disa eksperimentime të çuditshme. Në takimin e djeshëm dyshja e mesfushës…

Alvesh: Kam qarë, por falë Zotit u ktheva edhe më i fortë!

Danilo Alvesh ka qenë vendimtar në 4 ndeshjet e fundit që ka luajtur. Sulmuesi ka shënuar 4 gola me vlerën e 10 pikëve, duke treguar se është mjaft i rëndësishëm për ekipin e Ilir Dajës. Përmes një postimi në “Facebook”, Alvesh ka…

Alvesh-Flamurtari, 500 mijë euro në mes

Avokati i lojtarit kërkon marrëveshje me klubin, ndërsa vlonjatët e presin në stërvitjen e datës 19 korrik Elton Nika Danilo Alvesh-Flamurtari gjithmonë edhe më larg njëri-tjetrit. Sulmuesi brazilian, nuk duket aspak i dëshiruar për…