Browsing Tag

Alesio Romanjoli

Romanjoli: Donaruma fenomen, ja çfarë më befason nga Piatek!

Alesio Romanjoli është një nga pikat më të forta të ekipit të Gatuzos. Kapiteni i Milanit është zgjedhur nga Nike për një reklamë që promovon futbollin e femrave. Mbrojtësi ishte i pranishëm bashkë me futbollisten e ekipit të femrave të…

Romanjoli: U treguam të ngathët, të gjithë jemi fajtor…

Alesio Romanjoli u rikthye në fushë pas më shumë se një muaji në tribuna për shkak dëmtimi. Kapiteni i Milanit foli për “Sky Sports” pas barazimit 0 – 0 ndaj Bolonjës. Qendërmbrojtësi adresoi problemin e shënimit të golave dhe premtoi…

Sirena angleze për kapitenin e Milanit, lëvizje konkrete

Alesio Romanjoli ishte ndër të paktët milanistë që zhvilloi një ndeshje pozitive në derbin e humbur kundër Interit. Kapiteni dhe mbrojtësi i Milanit është ndjekur në sfidën e së dielës nga Çelsi. Siç citon “Calciomercato”, skautë të klubit…

Lajm i mirë për Gatuzon, përforcohet mbrojtja para derbit

Pas një jave Milan dhe Inter përballen në derbin e Milanos, ndërsa ekipet po vazhdojnë përgatitjet e tyre për këtë ndeshje të veçantë. Atmosfera është pozitive, ndërsa të dy palët kërkojnë të fitojnë ndeshjen, mbi të gjitha për tifozët…

Ndryshime te Italia, Mançini “largon” tre lojtarë

Italia po përgatitet për ndeshjet kundër Ukrainës dhe Polonisë. Miqësorja kundër ekipit të Shevçenkos do të zhvillohet pasnesër në stadiumin e Xhenovës, ndërsa katër ditë më pas zhvillohet përballja me Poloninë për Nations League.…