Browsing Tag

Aleksis Sançez

Solskjaer i pafat, ndaj Barcelonës pa “yllin” e sulmit

Shorti i goglave nuk ishte i butë me Mançester Junajtid. “Djajtë e Kuq” do të ndeshen në çerekfinale me Barcelonën, një kundërshtar nga i cili ruajnë kujtime shumë të këqija. Përballjet ndaj katalansve do të jenë më datë 10 dhe 16 prill.…

Solskjaer mund të buzëqeshë, dy “dhurata” për vitin e ri

Mançester Junajtid ka nisur një kapitull të ri me trajnerin Solskjaer, i cili ka ardhur për ta nxjerrë nga kjo situatë aspak e mirë ku ndodhen “djajtë e kuq”. Skuadra e kuqe do të ndeshet me Bornmuthin këtë javë dhe trajneri tekniku i ri ka…

Kaos total te Junajtid, Sançez kërkon largimin nga skuadra

Problemet te Mançester Junajtid nuk kanë fund dhe Zhoze Murinjos i ka dalë situata nga kontrolli. Portugezi ka debatuar me një tjetër lojtar të ekipit dhe kësaj here nuk është Pogba, por Aleksis Sançez. Trajneri ka vendosur të dërgojë…