Browsing Tag

Albi Alla

Albi Alla zyrtarisht “kinez”, firmos dhe zbret në fushë

Albi Alla ka hedhur të zezën mbi të bardhë dhe ka zbritur në fushën e blertë me ekipin e tij të ri. Sikurse edhe ka raportuar më parë SportEkspres.com, qendërmbrojtësi do të jetë pjesë e Shaanxi Chang Athletic Club. Pogradecari mori një…

Ekskluzive: Albi Alla ndryshon ekip, paga sërish super

Albi Alla ndryshon ekip në Kinë. Pas problemeve financiare të Janbian, Federata Kineze e Futbollit i la të lirë të gjithë futbollistët dhe një periudhë 7-ditore për të nënshkruar në klube të tjera kinezë. SportEkspres.com mëson se…

Albi Alla dhe Agustin Torasa në ajër, befasi nga Kina!

Albi Alla u largua nga Flamurtari dhe nënshkroi në Kinë me Janbian, klub që i ofroi një kontratë 10-mujore nga e cila do të përfitonte shumën e 150 mijë dollarëve. Por situata në klubin kinez nuk është aspak e mirë, pasi ka një borxh të…

FOTO | E kryer, Alla firmos me Janbian për pagë të çmendur!

Albi Alla ka nënshkruar në Kinë, ku do të jetë pjesë e Janbian. Klubi kinez kërkon të kthehet në elitë dhe ka kërkuar përforcime, madje trajneri i tyre ka ardhur edhe në Shqipëri për ta parë nga afër mbrojtësin në takimin Teuta-Flamurtari.…

Musta i pezulluar, Daja ka gati dy mbrojtës të tjerë

Flamurtari do ta ketë më të plotë skuadrën për ndeshjen e së premtes kundër Kukësit. Trajneri Ilir Daja mund t’i bëjë llogaritë edhe me Albi Allën e Kristian Sirgin, të cilët janë rikuperuar dhe mund të japin kontributin e tyre ndaj…

Alla “merr hak”: Kjo është ironia e futbollit!

Një vit më parë presidenti Safet Gjici e fajësonte për golin e pësuar dhe Albi Alla më pas përfundoi në stol. Sot Mbrojtësi ishte kundër Kukësit dhe ironia e fatit deshi që ai të shënonte golin e vetëm të ndeshje, që vlejti tre pikët për…

Zero shanse qëndrimi, largimi i radhës nga Kukësi

Enea Koliçi kishte kontratë edhe për kupat e Europës, por e zgjidhi atë më parë. Portieri e pa të udhës të shikonte për një tjetër ekip dhe ka nënshkruar te Flamurtari. Te Kukësi janë disa lojtarët që kanë kontrata të vlefshme edhe për…

Alla në superformë, një sinjal për Panuçin

Mbrojtësi po paraqitet në nivele të larta. De Biazi e provoi në kombëtare, tashmë mungesat pa fund e bëjnë një zgjedhje thuajse të detyruar ndeshjet e radhës Jurgen Zela Kukësi i ri, ai i Milinkoviçit dhe ndryshimeve të mëdha verore,…