Shqipëria U15 e nis mbarë, likuidon NK Interblock

Shqipëria U15, e drejtuar nga trajneri Armand Dama, e ka nisur mbarë turneun ndërkombëtar në Kroaci, teksa ka mposhtur NK Interblock me rezultatin e ngushtë 1-0. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll në barazim pa gola.

Në të dytën ishte sulmuesi i Skënderbeut, Skerdi Xhixha, ai i cili gjeti rrugën e rrjetës për kuqezinjtë. Ata iu afruan golit edhe në pjesën e parë, kur goditën tranvesrën. Goli i Xhixhës mbeti në fuqi deri në fund dhe tani Shqipëria U15 mendon për ndeshjen e radhës.

Sot në orën 16:30 ata përballen me kroatët e Slaven Belupo, kurse nesër në plan është sfida me NK Hask 1903. Kjo përballje luhet prej orës 10:00 dhe në vazhdim do zhvillohen edhe sfida finale për vendin e shtatë, të pestë, të tretë dhe për vendin e parë.

Shqipëria U15-NK Interblock 1-0