Browsing Tag

Shqiperia U15

Shqipëria U15, tani provon edhe shijen e humbjes

Pas një fitoreje dhe një barazimi, Shqipëria U15 është mposhtur në turneun që po merr pjesë në Kroaci. Kuqezinjtë u vunë sot përballë skuadrës së NK Hask 1903. Kjo ndeshje u mbyll me rezultatin 2-1 në favor të skuadrës kroate. Skuadra e…

Shqipëria U15 e nis mbarë, likuidon NK Interblock

Shqipëria U15, e drejtuar nga trajneri Armand Dama, e ka nisur mbarë turneun ndërkombëtar në Kroaci, teksa ka mposhtur NK Interblock me rezultatin e ngushtë 1-0. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll në barazim pa gola. Në të dytën ishte…

Munden kuqezinjtë e vegjël, Maqedonia fiton në Korçë

Kombëtarja shqiptare U15, ekip që drejtohet nga tekniku vlonjat Eqerem Memushaj ka zhvilluar një ndeshje ndaj Maqedonisë në qytetin e Korçës. Takimi ka përfunduar 1-2 për përfaqësuesen mike. Golin e vetëm të Shqipërisë e realizoi lojtari i…