Sauthempton vendos rekord, blen talentin e Juventusit

0

Sauthemptoni ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit Mario Lemina nga Juventusi, duke vendosur një rekord të ri për klubin.

Kjo për faktin se gabonezi ka kushtuar 17 milionë euro, plus 3 milionë në bonuse.

Juve e mori 23-vjeçarin para dy vitesh në huazim nga Marseja dhe e bleu vjet për thuajse 10 milionë euro, pra del me një fitim jo të vogël, edhe pse nga Lemina pritej shumë dhe ndoshta te Sauthemptoni do të shpërthejë, pasi do të ketë vend në formacion, diçka e pamundur te Juventusi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online