Browsing Tag

Southampton

Një “shenjtor” më pak, Sauthempton heq dorë nga sulmuesi

Sem Gallager nuk do vazhdojë të jetë pjesë e Sauthempton. Sulmuesi në fakt asnjëherë nuk u bë një element kyç i ekipit, ndërsa i është nënshtruar huazimeve të njëpasnjëshme. Blekbërn do të jetë klubi i tij i ri. Operacioni do i kushtojë…

“Përplasen” Junajtid dhe Arsenali, synohet ish-i i Juves

Juventusi e shiti në verën e vitit 2017 te Sauthemptoni për shumën e 15 milionë sterlinave. Flasim për Mario Lemina, mesfushorin nga Gaboni. 25-vjeçari është pranë largimit nga “shenjtorët”, ndërsa ofertat në drejtim të tij janë tunduese.…

Birra për të tërë, paguan… trajneri!

Anglia është vendi i çudirave dhe nga Sauthemptoni vjen nje lajm vërtet interesant, me protagonist trajnerin e ri të "Shenjtorëve", Ralf Hasenhytël. Ky i fundit mori drejtimin e Sauthemptonit para sfidës në Kardif, ku erdhi një humbje…

Refuzoi Bajernin, trajneri gjerman “shtegton” në Angli

Ish-trajneri i skuadrës së Lajpcigut, Ralf Hasenhytl, do të rikthehet në “skenë’, pas një pushimi 6 mujor. Sipas “Sky Sports”, tekniku austriak ka rënë dakord të marrë përsipër postin e trajnerit të Sauthempton. Drejtuesit e ekipit…

Çelsi bën “tris”, triumf dhe ngjitje në vendin e parë

Çelsi i Mauricio Sarrit rikthehet të fitojë në Premier Ligë, pas dy barazimesh dhe njëkohësisht të marrë vendin e parë. Transferta e Sauthemptonit u kalua me sukses nga blutë e Londrës, të cilët edhe një herë frymëzohen nga lojtari i tyre i…

Sauthempton vendos rekord, blen talentin e Juventusit

Sauthemptoni ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit Mario Lemina nga Juventusi, duke vendosur një rekord të ri për klubin. Kjo për faktin se gabonezi ka kushtuar 17 milionë euro, plus 3 milionë në bonuse. Juve e mori 23-vjeçarin para dy…

Çelsi nuk i jep shpresë Totenhemit

Sauthemptoni është i rrezikshëm, por jo aq sa të shkojë në Londër dhe të rrezikojë t’i heqë titullin Çelsit. Kryesuesit fituan sot 4-2, duke e çuar në 7 pikë diferencën me Totenhemin ndjekës. Më shumë frymëmarrje për Antonio Konten, i…

Ibra u jep “Djajve të Kuq” trofeun e parë

Shkoi në Angli për trofe dhe e ka mbajtur fjalën: Zllatan Ibrahimoviç i ka dhuruar Mançester Junajtidit trofeun e parë të sezonit, duke shënuar 2 gola vendimtarë në fitoren e vuajtur 3-2 ndaj Sauthemptonit, në finalen e Kupës së Ligës.…