Roma drejt dorëzimit, Liverpuli ofertë astronomike për Alisonin

0

Alison Beker është kthyer në një domosdoshmëri për Liverpulin. Te klubi anglez duan t’i japin fund pritjes 28-vjeçare për titullin e “Premier League” dhe për këtë duhet me doemos një portier cilësor si gardiani i Romës.

Sipas gazetës pranë klubit anglez “Liverpool Echo”, oferta më e fundit për portierin brazilian kam shifrën e 75 milionë eurove, një shumë kjo rekord për transfertën e një portieri.

Por, në Romë nuk janë ngopur me kaq, pasi drejtuesit e verdhekuqve nuk kanë ndërmend ta lëshojnë gardianin pa pasur të paktën 80 milionë euro, pra vetem pesë milionë euro më shumë. Dakordsia midis palëve duket se është çështje ditësh.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.