Rinovime dhe merkato, Junajtid kërkon mbrojtësin kampion bote

0

Drejtuesit e Mançester Junajtid po vazhdojnë punën për të përforcuar ekipin në merkaton e janarit. Siç citon “Marca”, klubi anglez është i interesuar për mbrojtësin francez të Atletiko Madrid, Lukas Hernandez dhe ka bërë ofertën e parë për të.

22-vjeçari i krahut të majtë u shpall Kampion Bote me Francën në Rusi, ndërsa vazhdon të dhurojë paraqitje pozitive me ekipin e Simeones. Hernandez ka një klauzolë prej 80 milionë eurosh në kontratën e tij. Junajtid ka bërë një ofertë “ofenduese” sipas gazetës spanjolle, ndërsa lojtari është një nga të preferuarit e Zhoze Murinjos për krahun e majtë të mbrojtjes.

Lukas Hernandez me Kilian Mbape gjatë festimeve të Kupës së Botës

Nga ana tjetër klubi anglez po mendon për rinovimet në ekip. Huan Matës i skadon kontrata në verë, por drejtuesit e klubit janë gati për t’i ofruar rinovimin mesfushorit 30-vjeçar siç citon “The Sun”.

Lojtari shënoi golin e parë në fitoren me përmbysje kundër Njukasëllit. Klubi nuk dëshiron ta humbasë lojtarin me parametra zero në verë, ndërsa është gati për të zgjatur marrëveshjen me futbollistin spanjoll.

 

 

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.