Browsing Tag

moldavi

VIDEO | Latifi zbavitet në Moldavi, debuton me tripletë

Debutimi i Liridon Latifit me fanellën e Sherif Tiraspolit nuk mund të shkonte më mirë. Sulmuesi shqiptar ishte autori i një triplete në fitoren me shifra 15 – 0 të Sherifit ndaj skuadrës së kategorisë së dytë moldave FC Sireci. Ndeshja…

Rikthim fantastik, Roshi i sinqertë për skemën e Rejës

Odise Roshi u rikthye të luajë për kombëtaren shqiptare pas më shumë se një viti mungesë. Sulmuesi anësor ka lënë pas krahëve dëmtimin në gju dhe në sfidën e sotme shpërbleu besimin e trajnerit Edi Reja duke dhënë asistimin e golit.…

“Revolucion” në formacion, pesë ndryshime nga Reja

Eduardo Reja i ka qëndruar besnik skemës 3 – 5 – 2 për takimin e sotëm ndaj Moldavisë, por emrat në fushë nuk janë të njëjtët me ndryshime nga mbrojtje gjer në sulm. Në repartin e prapavijës Dermaku është ulur në stol për t’i lënë vend…

Reja “nuk fal”, Shqipëri ndryshe ndaj Moldavisë

Edi Reja e tha një ditë më parë: “Do të bëj disa ndryshime në formacion”. Sot Shqipëria përballet me Moldavinë prej orës 20:45 në stadiumin “Elbasan Arena” dhe pritet që të ketë lëvizje në të gjitha repartet. Porta mbetet e paprekur, me…

Moldavia bën gati listën, lojtarë vendas dhe një yll i vetëm

Trajneri i përfaqësueses së Moldavisë, Aleksandru Spiridon ka bërë publike listën me 23 lojtarët e përzgjedhur për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Andorrës (8 qershor) dhe Shqipërisë (11 qershor, “Elbasan Arena”). I vetmi emër…