VIDEO/ Sarri i gëzohet “furisë” spanjolle, Emeri në kaos!

0

Tjetër ndeshje, tjetër fitore dhe sërish 3 gola. Çelsi i Sarrit vazhdon të prodhojë dhe fiton edhe derbin e Londrës, në javën e dytë, përballë Arsenalit, edhe pse duhet thënë se skuadra e Unai Emerit ka krijuar jo pak probleme për blutë, që gjetën dy gola që në fillim me Pedron dhe Moratën…

Por, “topçinjtë” u zgjuan dhe gjetën dy gola në fund të pjesës së parë me Mikitarian dhe Iuobin, duke “ngrirë” kështu “Stamford Bridge”.

Në pjesën e dytë, skuadra e Sarrit vuri këmbën te gazi, por goli i fitores erdhi në fund me anë të Markos Alonsos, duke e kthyer në një sukses “spanjoll” këtë ndeshje.

Për Unai Emerin, tjetër humbje dhe tashmë kaosi ka pllakosur Arsenalin…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.