Derbi i Mançesterit, Klop fundos Junajtid me frazën epike

Mançester Siti do të luajë mbrëmjen e së mërkurës derbin ndaj Junajtid, një sfidë që shihet si një finale për titullin, pasi edhe katër ndeshje kanë mbetur për t’u zhvilluar për “Citizens”.

Në kuadër të takimit, ka folur Jurgen Klop. Trajneri i Liverpulit ka thënë një frazë që ka bërë bujë të madhe, teksa ironizon formën e Mançester Junajtid, duke thënë se nuk pret asgjë nga “djajtë e kuq”.

“Derbi i Mançesterit është një ndeshje që nuk kemi gjë në dorë dhe me sa po shoh edhe Junajtid nuk ka gjë në dorë. Sa ishte rezultati ndaj Evertonit, 3-0 apo 4-0?”

Ndoshta me këto fjalë, gjermani shpreson që edhe të zgjojë inatin e lojtarëve të Junajtid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online