Reali i Madridit, një gjest i bukur kundrejt Klaudio Bravos

0

Reali i Madridit ka bërë një gjest të bukur kundrejt portierit kilian Klaudio Bravo, i cili e ka publikuar në rrjetet sociale.

Klubi “merengue” i ka dërguar portierit të Mançester Sitit një letër ku i uronte shërim të shpejtë nga dëmtimi i pësuar në këmbën e majtë, që do ta mbajë jashtë për rreth 6 muaj.

“Në emër të të gjithë atyre që përfaqësojnë Realin e Madridit, në veçanti presidentit Florentino Perez, të dërgojmë urimet tona të përzemërta për një shërim sa më të shpejtë.

“Na vjen shumë keq për atë që ka ndodhur, sepse dëmtimet janë pjesa më e keqe e futbollit, por nuk kemi dyshim që më profesionalizmin dhe përkushtimin tënd do të vazhdon t’u dhurosh gëzim tifozëve të futbollit”, shkruhet në letrën e firmosur nga Emilio Butragenjo.

Më parë edhe ish-klube të Bravos, si Sociedad e Barcelona, i kanë dërguar mesazhe portierit të njohur.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.