Deshamp është kampioni i vërtetë, tashmë në histori

Para Kupës së Botës për Francën opinioni i përgjithshëm ishte se kishte super ekip, por të shumtë ishin ata që kishin dyshime te trajneri Didjë Deshamp.

Nuk kishte imazhin fitimtar dhe dukej si një trajner që linte gjithçka në dorë të yjeve të vet, me Francën që humbi edhe finalen e Euro 2016 kur dukej se e kishte në dorë.

Megjithatë, kjo ishte Franca e Deshamp dhe është Botërori i Deshamp, më shumë se çdokush.

Trajneri francez bëhet personi i tretë që fiton Kupën e Botës si lojtar dhe trajner, pas Mario Zagallos dhe Franc Bekenbauer, dy legjendar disa gjëra nuk arrihen rastësisht në jetë dhe tashmë edhe Deshamp është një legjendë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online