Browsing Tag

Finale

Historike, Portugalia kampione e UEFA Nations League (VIDEO)

Portugali-Holandë ishte finalja e UEFA Nations League, me dy skuadrat që kaluan në gjysmëfinale Zvicrën dhe Anglinë respektivisht. Luzitanët kishin vetëm tre ndryshime në formacion nga ndeshja me Zvicrën, pasi tekniku Santo i besoi si…

Dominim absolut, Feronikeli fiton edhe Kupën e Kosovës

Skuadra e Feronikelit i ka fituar të dy trofetë në Kosovë. Pasi u shpallën kampionë në IPKO Superliga javën e shkuar, skuadra nga Drenasi triumfoi edhe në finalen e Kupës, përballë Trepça ’89, me rezultatin bindës 1-5. Ndeshja nisi shumë…

“Pussy Riot” trondit sërish Rusinë, ndërpresin finalen

“Pussy Riot”, grupi rus i rrokut i njohur në mbarë botën për mënyrat ekstreme të protestimit, nuk kishte si të mos qëndronte pa bërë zhurmë dhe në Botërorin “Rusi 2018”, dhe madje surprizën e kishin ruajtur me kujdes për takimin final.…

Toliso dhe Rakitiç vënë në siklet Nojerin

Kapiten i kombëtares së Gjermanisë, ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për finalen e Botërorit midis Francës dhe Kroacisë. Shumë lojtarë kanë shprehur pa problem se cilin ekip do të mbështesin për fitimin e trofeut…

Gjermania mposht Meksikën dhe sfidon Kilin në finale

Gjermani   4 Meksikë    1 Shënues: Goretzka 6’, 8’, Verner 59’, Xhouns 90+1’/ Fabian 89’ Një fitore bindëse 4-1 i ka dhënë Gjermanisë një biletë për në finalen e Kupës së Konfederatave. Të besuarit e Lëvit e…