Piatek shkruan emrin me gërma të arta, tani në librat e historisë së Milanit

0

Kristof Piatek duket në një formë të çmendur. “Pistoleta”, ka bërë tifozët e Milanit të ëndërrojnë brenda shumë pak kohësh, teksa në vetëm pesë ndeshje të luajtura, ka shënuar plot gjashtë gola. Një natë më parë shënoi një dopietë, duke i dhënë fitoren kuqezinjve në transfertën e vështirë të Atalantës.

Pikërisht, në ndeshjen e luajtur në Bergamo, Piatek gjithashtu arriti dhe një rekord, duke e shkruar emrin e tij me germa të arta në librat e Milanit. Sulmuesi shënoi gjashtë golat e tij të parë për “djallin” në vetëm 310 minuta të luajtura. Një rekor që askush më parë te Milani nuk e kishte arritur.

23-vjeçari theu rekordin, që mbahej deri në ato momente nga suedezi, Gunar Nordahl, i cili shënoi gjashtë golat e parë me fanellën e Milanit për 410 minuta. Piatek, me sa duket nuk po di të ndalet…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.