Browsing Tag

Krzystof Piatek

Piatek nuk ka frikë, gati të thyejë tersin 7-vjeçar

Kristof Piatek është i karikuar në maksimum për sezonin e ri. Polaku dhe shokët e tij janë gati ta rikthejnë Milanin në nivele të larta dhe objektivi minimal është kualifikimi në Champions. 24-vjeçari ishte zbulimi dhe surpriza e bukur e…

VIDEO | Piatek zhbllokon ndeshjen, festë kuqezi në Torino

Milani në avantazh. Është i zakonshmi Kristof Piatek, ai që ka ndëshkuar Juventusin në minutën e 40-të. Presing i djemve të Gatuzos, me Bakajokon që dhuron asist për bomberin polak. Piatek nuk gabon përballë Sheznit dhe festë në kampin…