Browsing Tag

Newcastle United

Jo vetëm Konte, edhe Benitez drejt Serie A

Rafa Benitez mund të përfundojë te Roma. Klaudio Ranieri e ka konfirmuar faktin se do të largohet dhe ish-trajneri i Liverpulit është një kanditaturë potenciale për ta zëvendësuar. Benitez aktualisht drejtom Njukastëllin në Premier Ligë.…

Habit Benitez: Njukasëlli im, si Napoli!

Rafael Benitez është një trajner që ka drejtuar kudo dhe shumë skuadra të mëdha. Liverpul, Real Madrid, Inter, Napoli, Çelsi dhe së fundmi Njukasëll. Stategu spanjoll po mundohet të ndërtojë diçka nga zeroja te skuadra e Njukasëllit, por në…

Çmendet Njukasëll, dy blerje big në ditën e fundit

Sot është dita e fundit e merkatos së janarit dhe normalisht lëvizjet janë të shumta. Premier Liga njihet si një ndër kampionatet më aktiv për sa i përket tregut të transferimeve dhe nga ishulli ditën e sotme janë bërë shumë zyrtarizime.…