“Nga Mesi e Ronaldo, tek Adelaide Olimpik”, ja si prezantohet Vangjeli

0

Kristi Vangjeli, pas pesë vitesh me Skënderbeun, vendosi të largohej nga korçarët dhe të nisë një aventurë të re në Australinë e largët. Mbrojtësi do të luajë në ligën e dytë atje dhe tek Adelajde Olimpik janë të kënaqur që kanë afruar një lojtar me “CV”-në e Vangjelit.

Në një nga gazetat atje, kujtohen edhe përballjet që Vangjeli ka luajtur kundër Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldos. Këtij të fundit korçari iu kthye në një “rrodhe” në ndeshjen që Shqipëria zhvilloi me Portugalinë në vitin 2010.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.