Nejmar, në Paris javën e ardhshme

0

Bëri bujë dje një sherr i Nejmarit në stërvitjen e Barcelonës në Amerikë, ku braziliani u përlesh me Semedon.

Trajneri Valverde e përjashtoi nga stërvitja Nejmarin, i cili u largua shumë i nervozuar.

Sinjalet janë të qarta: Nejmar po largohet, po si?

Në Francë janë të sigurt: të hënën ose të martën Nejmar do jetë në Paris, ka mbyllur çdo detaj.

Ekziston vetëm problemi i pagesës së klauzolës prej 222 milionë eurosh: sipas rregullores, duhet ta paguajë Nejmar, por operacioni i shkakton shumë humbje PSG-së. Duhet paguar Barcelona, por nuk ka ende marrëveshje për kalimin e parave direkt në llogaritë e klubit katalan.

Fair-Play financiar? Problem më vete, por PSG mund t’i japë Verratin Barcelonës, të shesë edhe ndonjë si Pastore ose Orie dhe rikuperohen rreth 150 milionë euro.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online