Mbrojtja makthi i Gatuzos, Milani si Fulhem dhe Hueska!

0

Milani është në vendin e katërt, në kuotë të barabartë pikësh me Lacion, megjithatë mund të thuhet se kjo ka ndodhur vetëm falë sulmit kuqezi, i cili ka shënuar 20 gola. Vetëm Juventusi e ka gjetur rrugën e rrjetës më shumë herë se Milani, por kjo është e logjikshme, duke parë emrat që “Zonja e Vjetër” ka në sulm.

Problemi i madh i skuadrës së Gatuzos është në mbrojtje, pasi këtë edicion në kampionat është ndëshkuar në të gjithë ndeshjet, madje dhe në arenën ndërkombëtare, vetëm Dudelanzh nuk ka mundur që të shënojë ndaj kuqezinjve. Ky është një problem i madh që nuk po gjen zgjidhje dhe Gatuzo e pranon ndeshje pas ndeshje se është në hall.

Fulhemi

Nëse i hedhim një sy skuadrave në Europë, më saktë në 5 ligat më të mëdha, shihet se vetëm 2 skuadra janë në të njëjtat ujëra si Milani: Fulhemi në Premier Ligë me 28 gola të pësuar në dhjetë ndeshje dhe Hueska në La Liga me 22 gola të pësuar në dhjetë ndeshje.

Hueska
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.