Mala: Fitorja për Leon, goli për familjen  

0

Esat Mala ishte njeriu i ndeshjes, pasi shënoi një gol që kishte vlerën e tre pikëve. Pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli”, protagonisti i takimit foli për emocionet e derbit.

“Bëmë ndeshje të mirë dhe është i veçantë goli i parë në derbin e parë, jam shumë i kënaqur. Fitorja i shkon Leos i cili u nda nga jeta dje. Golin ja dedikoj familjes, shoqërisë dhe atyre që më kanë mbështetur”.

“Unë po prisja krosin dhe të bëjë lëvizjen. Vendosa të sulmo topin kur pas që Asani kaloi mbrojtësin dhe pasi godita fatmirësisht topi shkoi në rrjetë”.

“Çdo pasim të Asanit e presim. Jep pak pasa por i jem me kualitet. Duhet të përmirësohemi akoma dhe më shumë”.

“Titulli? Ja lëmë vazhdimësie. Jemi Partizani, dihet çfarë stofi ka Partizanin”.

“Kombëtarja e madhe është ajka, dhe shpresojmë që të vijë në të ardhmen”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.