Minuta e 3-të i sjell fat Manajt, sulmuesi gjen golin e radhës me Albaseten

0

Rei Manaj nuk ndalet dhe arrin të gjejë golin e radhës. 21-vjeçari i kombëtares ka shënuar golin e parë të ndeshjes në minutën e tretë, ndërsa ndeshja midis Albasetes dhe Real Zaragosës ka përfunduar në barazim 2-2. Manaj shënoi dhe një javë më parë në të njëjtën minutë dhe tashmë ka arritur kuotën e 3 golave në kampionat.

Albasete ngjitet përkohësisht në vendin e tretë të renditjes, vetëm dy pikë larg kryesuesve të Malagës, edhe pse ka zhvilluar një ndeshje më shumë se ekipet e tjera.

Sulmuesi shqiptar kaloi vendasit në avantazh në minutën e tretë, ndërsa Albasete dyfishoi rezultatin në minutën e 25-të. Zaragoza arriti të shënonte dy gola në pjesën e dytë, duke arritur të marrë një pikë në këtë ndeshje.

Ky është goli i tretë i Manajt në divizionin e dytë spanjoll, ndërkohë që ka shënuar dhe një gol në ndeshjen e Kupës përballë Lugos. Sulmuesi lushnjar e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme dhe forma e tij e mirë gëzon dhe trajnerin Panuçi.

Shqipëria luan ndeshjen e radhës me datë 14 nëntor me Izraelin në transfertë dhe në mungesë të golave të sulmuesve, Manaj jep shpresë dhe besim për formën dhe efikasitetin që po tregon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online