Luftë e papritur, Bekam dhe Inter përfundojnë në gjyq

Dejvid Bekam katër vite më parë deklaroi publikisht se do të jetë president i një klubi në MLS, kampionatin amerikan të futbollit. Sot, ish-lojtari i njohur anglez është president i klubit të tij amerikan, Inter Majami.

Por para se Bekam të kishte këtë projekt, skuadra italiane e Interit kishte hequr të drejtën e emrit Inter për çdo klub amerikan dhe për këtë, ka dhe disa dokumente faktuese. Pavarësisht kësaj, Bekam nuk është ndalur dhe ka vendosur ta quajë klubin e tij Inter Majami.

Si pasojë, Interi dhe ish-futbollisti do t’iu drejtohen gjykatave sportive dhe jo vetëm, në mënyrë që kjo çështje të zgjidhet. Ka qenë klubi i Interit që ka ngritur padi kundrejt presidentit anglez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online