Lufta për mbijetesë, kalendari i fazës së tretë dhe renditja

0

Përfundimi i ndeshjeve të javës së 18-të ka bërë që të përcaktohet edhe kalendari për fazën e tretë të Kategorisë së Parë. Përfundimisht është mësuar rrugëtimi që do të kenë skuadrat që luftojnë për mbijetesë, në të dyja grupet.

Grupi A do ta nisë me këtë renditje fazën e tretë: Veleçiku 13 pikë, Burreli 12 pikë, Shënkolli 10 pikë, Iliria 10 pikë, Vora 5 pikë. Sa i takon përballjeve, ato do të luhen sipas kalendarit të mëposhtëm.

KATEGORIA E PARË, KALENDARI I FAZËS SË TRETË

Situata në grupin B pas fazës së dytë është e tillë: Pogradeci 13 pikë, Apolonia 12 pikë, Tomori 9 pikë, Elbasani 6 pikë, Turbina 4 pikë.

KATEGORIA E PARË, KALENDARI I FAZËS SË TRETË

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.