Browsing Tag

mbijetesa

Lufta për mbijetesë, kalendari i fazës së tretë dhe renditja

Përfundimi i ndeshjeve të javës së 18-të ka bërë që të përcaktohet edhe kalendari për fazën e tretë të Kategorisë së Parë. Përfundimisht është mësuar rrugëtimi që do të kenë skuadrat që luftojnë për mbijetesë, në të dyja grupet. Grupi A…

Gjoka për mbijetesën: Në Superiore skuadra që gabon më pak

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka duket i bindur për çështjen e mbijetesës dhe është optimist sa i takon gjysmës së dytë të sezonit. Për “RTSH Sport”, Gjoka pranoi se duhet të funksionojnë të gjitha hallkat që një skuadër të ketë sukses, si…