Lëvizjet më të çuditshme te merkatos së verës

0

Merkatoja e verës ka mbaruar dhe pothuajse të gjithë lojtarët e lirë kanë firmosur gjatë javës që sapo lamë pas. Transferimet e lojtarëve zakonisht ndjekin një rrjedhë logjike, por sigurisht ka dhe përjashtime.

Gjatë muajve të fundit disa lëvizje të bujshme çuditën mbarë botën e futbollit. Nga 17-vjeçari Rodrigo Goesh, te 39-vjeçari Klaudio Pizarro, që nuk po di të ndahet nga ky sport.

Në foto galerinë e mëposhtme janë listuar shtatë transferimet më të çuditshme të kësaj merkatoje të çmendur.

Erik Çupo Moting – Lojtar i lirë→ PSG | Sulmuesi kamerunas nuk kishte treguar ndonjë gjë gjatë qëndrimit në Angli me Stouk Sitin, por dikush te PSG-ja ka parë diçka të veçantë tek ai.
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.